Braňte se atopickému ekzému
Komplikace spojené s atopií jsou jako boj s větrnými mlýny. V posledních letech se tento problém řeší převážně přírodními postupy. A jaké jsou nejznámější?
Rašelina
Jedná se o rozložené zbytky odumřelé trávy, bylin a kvetoucích rostlin, které jsou staré řadu let. Rašelina používaná pro léčbu atopického ekzému se většinou vybírá z rašelinišť u přírodních pramenů, protože je díky tomu obohacená také o soli a prospěšné kyseliny – např. křemičitou, tříslovou, jantarovou nebo mravenčí. Rašelina jemně prohřívá a prokrvuje kůži. Vyzkoušet její jedinečné účinky můžete pomocí přírodního, konopného přípravku Atopos ošetřující krém. Obsahuje vysoký podíl konopného oleje, rašelinu, arniku a panthenol. Krém napomáhá dlouhodobě zvláčnit a zjemnit suchou, šupící se pokožku.
Sůl z Mrtvého moře
Při pobytu u moře je často evidováno znatelné zlepšení atopického ekzému. Je známo, že různé lokace mají na atopický ekzém různě silné účinky. Jako nejvíce prospěšné je považováno Mrtvé moře díky unikátně vysokému obsahu soli. Výtažky z mrtvého moře můžete pokožce dopřát také prostřednictvím přírodního zklidňujícího krému Exema, který je určen pro lokální ošetřování svědivých míst na pokožce a rychlé zmírnění projevů svědění, pálení a zarudnutí pokožky. Obsahuje konopný olej, máslovník, myrhu, majoránku a sůl z Mrtvého moře.
Konopný olej
Olej získaný lisováním semínek technického konopí je bohatý na vitaminy A, D a E. Navíc obsahuje nenasycené mastné kyseliny (omega 3 a 6) v ideálním poměru pro lidský organizmus. Konopný olej svým uživatelům dále přináší chlorofyl, fytosteroly a minerály, velmi dobře se vstřebává pokožkou a má schopnost harmonizovat stav kožních buněk, vyrovnávat hydratační, lipidovou i pH rovnováhu pokožky, obnovovat přirozený ochranný mikrofilm a zvyšovat odolnost pokožky vůči negativnímu působení okolního prostřední. Navíc je hypoalergení a dá se výborně kombinovat s dalšími rostlinnými extrakty a oleji. Právě proto jsou přípravky z konopného oleje vyhledávány atopiky, lidmi s ekzematickou pokožkou, velmi citlivou pokožkou a dalšími kožními problémy. Jedná se totiž o velmi šetrný způsob péče, který nezahrnuje syntetická léčiva, jako jsou například kortikoidy.
Myrha
Sladce vonící bylina byla odedávna používána jako kosmetický prostředek. Je velmi vhodná pro aplikaci na kůži atopiků, protože usnadňuje regeneraci pokožky při zánětech a problémech s plísní. Často ji naleznete v masážních olejích, jelikož vykazuje silné terapeutické účinky.
Panthenol
Často bývá používán na popáleniny a jako prostředek pro ochranu kůže. A není to náhoda. Panthenol, odborně kyselina pantothenová, má příznivý vliv na pružnost pokožky, její regeneraci a mladistvost. Dámy ve vyšším věku jej často aplikují na kůži, aby předešly vzniku hlubokých vrásek. Největší nevýhodou atopického ekzému je jeho výskyt – na pokožce. Místa jsou viditelně zarudlá, svědí a šupí se. Díky moderním poznatkům a využití toho nejlepšího z přírody se však dají příznaky atopického ekzému výrazně minimalizovat.