S novým rokem přichází i o nová přání. Patří mezi to vaše miminko? Myslete na to, že početí bývá někdy dlouhý a psychicky náročný proces. Pokud se tedy budete snažit s partnerem otěhotnět, nenechávejte nic náhodě a řádně své tělo připravte. Nový rok je pro změnu životosprávy i celého života to nejlepší období.
Nový rok – nový začátek. Přestat kouřit, omezit pití alkoholu, změnit jídelníček, více se hýbat a dát se do psychické pohody. Tyto věci by měly být pro všechny snažilky samozřejmostí. Věděli jste však, že snadné početí mohou ovlivňovat i další aspekty?
Je hormonální antikoncepce správná volba?
Hormonální pilulky vaše tělo velice silně ovlivňují. Bohužel ne vždy v tom pozitivním světle. Jejich největší výhodou je určitě pohodlí, kvůli němuž se ženy rozhodnou antikoncepci nasadit. Stačí jedna tabletka denně a jste chráněna nejen před nechtěným otěhotněním, ale i před nepravidelnou periodou. Méně se však mluví o tom, jaký má antikoncepce vliv na psychiku a tělo samotné. Hormony totiž ovlivňují náladu, cítění, chuť na sex, ale také život po jejich vysazení.
Nástrahy dlouhodobého užívání
Pro většinu žen je naprosto normální, že užívají hormony již od začátku svého sexuálního života. Je tedy celkem normální, že některé z nich berou antikoncepci i řadu let. Poté, když ji vysadí, má tělo problém vrátit se do normálu a může se tak stát, že některé ženy mají problém ihned počít. Díky vysazení hormonů totiž dojde k rozhození ženského cyklu, jehož úprava může trvat delší čas. Jak být tedy tělu i po vysazení antikoncepce nápomocna, aby snaha otěhotnět byla jednodušší?